CO JE VAPING?

Vaping je proces, při kterém elektronická cigareta zahřátím kapalné náplně vytvoří páru, kterou poté inhalujeme. U klasického kouření vzniká řada škodlivých látek spalováním tabáku, přičemž vzniká mnohonásobně více škodlivin, než je tomu u procesu vypařování, kterého využíváme při vapingu. Zde se látka (nejčastěji rozpuštěná v kapalině) zahřeje pouze na teplotu nutnou k vytvoření páry, kterou poté vdechujeme. Díky tomu nám jde do plic daleko menší procento škodlivin.

Benefity vapingu
Největší výhodou je jednoznačně daleko menší škodlivost na naše zdraví, než je tomu u běžného kouření cigaret. Výzkumy uvádějí, že jde o 95% méně rizikovou variantu, je tak ideální možností pro ty, co chtějí dále užívat nikotin, avšak zdravější cestou. Mezi další benefity můžeme započítat neutrální zápach či dokonce vůni, to už záleží na nás, jakou variantu náplně zvolíme. Naše oblečení už nebude zapáchat po klasickém kouři spojeném s kouřením cigarety.

Vapování a škodlivost
Stále jde o produkt obsahující nikotin, který je návykovou látkou. Zvláště pro mladé lidi, kteří nemají žádnou zkušenost s kouřením, se může stát odrazovým můstkem ke klasickým cigaretám. V páře se udrží jen malé procento toxinů a to v daleko menší míře, než je tomu při spalování u klasických cigaret. Stále tam však malé procento zůstane. Praxe nám však ukazuje zlepšený zdravotní stav u těch, kteří přešli od kouření k vapingu.

Používáme ověření věku Adulto