🔥 DOPRODEJ! Veškeré nikotinové sáčky s obsahem nikotinu větším než 12mg/sáček se smějí prodávat pouze do 30.6.2024! Je čas si udělat zásobu! 😉

NIKOTINOVÉ SÁČKY A DATUM SPOTŘEBY

U nikotinových sáčků se nám už několikrát stalo, že se na nás zákazníci obrátili s tím, že jim přišel výrobek po datu spotřeby. Jednalo se však pouze o nedorozumění, jelikož na rozdíl od potravin jsou výrobci nikotinových sáčků povinni uvádět na etiketu pouze datum výroby, nikoliv spotřeby. Většina nikotinových sáčků má uvedené oba tyto údaje, avšak některé firmy udávají pouze datum výroby, což může být pro koncového uživatele matoucí. Zákazník pak pouze přejede očima datum, tak jak je zvyklý u běžných věcí a problém je na světě.

Obvyklé datum spotřeby je v rozmezí 12 až 24 měsíců, opět záleží na výrobci a na složení výrobku. U nás se nemusíte obávat, veškeré zboží které odesíláme je vždy čerstvé a po dobu našeho fungování se nám ještě nestalo, že by měl zákazník produkt doopravdy prošlý. Jelikož se postupem času z nikotinových sáčků vytrácí svěžest, jemnost, chuť i nikotin, byli bychom sami proti sobě, kdybychom se nesnažili dodat Vám zboží co je nejčerstvější.

Jak uchovávat nikotinové sáčky?
Pokud si objednáváte zboží do zásoby, doporučujeme ho skladovat v pokojové teplotě. Pokud nikotinové sáčky vystavíte slunečnímu záření nebo vlhkosti, má to pak negativní dopad na dobu trvanlivosti. Na rozdíl od tabákový výrobků mají nikotinové sáčky opravdu dlouhou trvanlivost, čehož využívají milovníci akcí jako je 1+1, mohou si totiž udělat zásoby dlouho dopředu a pak několik měsíců žvýkat bez nutnosti nové objednávky.

Proč nikotinové sáčky vydrží tak dlouho?
Jedním z důvodů, proč se nikotinové sáčky staly tak oblíbené je právě jejich dlouhá životnost. Dokonce
i sáčky s příchutí ovoce mají dlouhou trvanlivost. Nikotinové sáčky v sobě nemají žádný rostlinný materiál a neobsahují tabák. Hlavní složkou je právě nikotin a náplně z tabáku, které tak snadno nepodléhají zkáze a životnost produktu je pak často až dva roky.

Co se stane, pokud si dám prošlý nikotinový sáček?
Ze zdravotního hlediska vám nic nehrozí, to jsme už několikrát v životě vyzkoušeli sami. Na nikotinovém sáčku si však tolik nepochutnáte, jelikož se z něj postupem času vytratí účinek nikotinu, svěžest i chuť. Hlavním důvodem těchto neduhů je ztráta vlhkosti. Sáčky již nebudou tak vláčné a měkké, polštářek bude tvrdší a nebudete z něj cítit skoro žádnou chuť, pod vaším rtem navíc nebude tak příjemný.

Má cenu dávat nikotinové sáčky do mrazáku nebo ledničky?
Záleží na vašich osobních preferencích. Sami si vyzkoušejte, pokud vám sáček zchlazený v ledničce bude chutnat více než z pokojové teploty. Já osobně skladuji všechny sáčky v lednici, jelikož mi pak více chutnají. Někteří uživatelé využívají chlad pro zvýraznění chuti u mátových a eukalyptových příchutí, většina lidí však skladuje sáčky při běžné pokojové teplotě. Zkuste a uvidíte.

Mrazáku a úplného zmražení opět využijí ti, jenž si dělají velké zásoby dopředu. Zmražením totiž můžete prodloužit expirační dobu až o jeden rok.

Používáme ověření věku Adulto