🔥 DOPRODEJ! Veškeré nikotinové sáčky s obsahem nikotinu větším než 12mg/sáček se smějí prodávat pouze do 30.6.2024! Je čas si udělat zásobu! 😉

KOLIK NIKOTINOVÝCH SÁČKŮ DENNĚ UŽÍVAT ?

Kolik nikotinových sáčků denně užívat?

Nikotinové sáčky jsou na trhu stále relativně novým produktem, je tedy přirozené mít otázky v oblasti správného užívání. Pokud jste vyzkoušeli nikotinové sáčky, tak víte jak diskrétní a snadné je umístit si malý sáček pod rty. Možná si však nejste jisti, kolik z nich je bezpečné každý den zkonzumovat. Naštěstí jsou jednorázové dávky předem dány velikostí sáčku, takže si nemusíte dělat starosti s tím, kolik použít v rámci jednotlivých užití. Namísto toho se můžete soustředit na to,
kolik sáčků denně užijete, aby jste správně dodrželi pokyny pro používání.

 

Délka použití nikotinového sáčku

Nejčastěji používané sáčky na nikotin mají tendenci obsahovat přibližně 10 mg nikotinu, ale samozřejmě je možné koupit sáčky, které obsahují jak vyšší, tak nižší dávku. Zajímavostí je, že do vaší krve se vstřebá méně než polovina nikotinu obsaženého v sáčku. Podle výzkumů se do těla uvolní pouze 10-20% ze sáčku. Pokud tedy využijeme silnější sáček, řekněme 20 mg nikotinu, tak se vám do těla dostane  pouze 2–4 mg nikotinu na porci. Jinak tomu však není ani u cigarety, která obsahuje asi 8–10 miligramů nikotinu, do těla se však dostane zhruba 1mg a zbytek shoří.

Bylo také zjištěno, že většinová absorbce nikotinu nastává během prvních 10 minut po umístění nikotinového pouzdra pod rty, poté se intenzita nikotinu zpomalí a vyrovná se. Tělo však nadále vstřebává nikotin po celou dobu, po kterou sáček zůstane v ústech, zatímco nikotin setrvává v krvi i po odstranění sáčku z úst. Proto se doporučuje, aby uživatelé používali každý sáček s nikotinem pouze přibližně 20-30 minut, aby omezili svůj příjem nikotinu. Ten vám však bude kolovat v těle ještě nějakou dobu po vyjmutí.

Nezapomeňte vždy vyndat sáček s nikotinem z úst a hodit jej do koše. V žádném případě sáček nepolykejte! K uvolňování nikotinu by docházelo i nadále ve vašem žaludku, což by mohlo způsobit některé nežádoucí vedlejší účinky!

 

Kolik nikotinových sáčků mohu konzumovat?

Většina uživatelů nikotinových sáčků uvádí, že konzumují přibližně polovinu plechovky nikotinových sáčků denně, což se rovná přibližně deseti porcím denně.

Přirozeně existují uživatelé, kteří přesahují tento průměr deseti porcí denně, ale jsou i tací, jenž konzumují mnohem méně. Množství nikotinu, které může spotřebitel zvládnout se liší od člověka k člověku a je zde také důležitá doba, po kterou dotyčný s nikotinovými sáčky pracuje, protože přirozená tolerance na nikotin se časem zvyšuje. Je důležité poslouchat své tělo a posoudit, jak se díky nikotinu cítíte.

Uživatelé překračující tyto dávky udávají jako běžný problém potíže se spánkem, zejména po konzumaci nikotinových sáčků před ulehnutím. Uživatelé nikotinu při požití obvykle zažívají „kop“, pokud se tedy snažíte před spaním zklidnit, může být lepší zdržet se používání tohoto produktu až do rána.

Jako vždy si nezapomeňte užít všechny věci s mírou a neváhejte upravit užívání nikotinu tak, aby vyhovovalo vašemu vlastnímu životnímu stylu a potřebám.

 

 

 

Používáme ověření věku Adulto