Co je to HHC a k čemu se využívá

Obliba HHC poslední dobou stále více roste. Lidé ho nejčastěji užívají proti bolestem, nechutenství, nevolnostem, ale i kvůli relaxaci a odbourávání stresu. Jaké další přínosy má užívání HHC a jak se konkrétně liší od nelegálního THC?

Co je to HHC

Hexahydrokanabinol známý jako HHC je sloučenina, která se nachází v rostlinkách konopí. Je jednou z hlavních účinných složek marihuany a v posledních letech je intenzivně studována pro své potenciální léčivé účinky.

HHC je běžně k dispozici v mnoha formách, včetně olejů a tinktur, pochutin, krémů a pleťových vod. Lze jej také vapovat nebo kouřit. Nejběžnějším způsobem konzumace HHC je jeho perorální užívání, a to buď ve formě tinktury, nebo kapslí. Množství HHC, které se vstřebá do těla, závisí na způsobu konzumace a na jednotlivci.

Léčebné účinky HHC

HHC bylo zkoumáno pro své potenciální léčebné účinky. Potenciálně dokáže ulevit od bolesti hlavy, snížit pravděpodobnost úzkosti a deprese, zlepšit spánek a léčit příznaky epilepsie. Byl také zkoumán jeho potenciál snižovat pravděpodobnost zánětů, zlepšovat krevní tlak a snižovat riziko některých typů rakoviny. Kromě toho bylo HHC zkoumáno jako potenciální léčba řady dalších onemocnění, jako je Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba a roztroušená skleróza.

Pro své terapeutické a léčebné účinky se HHC používá již po staletí, ale v poslední době se stalo výjimečně populární pro svůj potenciál pomáhat lidem zvládat širokou škálu stavů, od chronické bolesti po úzkost. Bylo také zjištěno, že HHC pomáhá zlepšit soustředění, snížit stres a zlepšit celkový zdravotní stav. Nicméně co se týká účinků HHC, nebylo ještě provedeno dostatek vědeckých výzkumů, které by je přímo potvrzovaly.

Rozdíl mezi HHC a THC

S tím, jak mnoho zemí směřuje k legalizaci užívání konopí pro rekreační a léčebné účely, jsou produkty HHC a THC stále populárnější. HHC a THC jsou dvě různé chemické sloučeniny, které se nacházejí v konopí, a každá z nich má své jedinečné vlastnosti a využití.

Na rozdíl od THC jsou produkty obsahující HHC v České republice zcela legální. Samozřejmě pokud samotný produkt obsahuje zákonný limit THC pod hranicí 1 % a použitý materiál pochází z CBD nebo technického konopí. Při koupi produktů od ověřených značek se nemusíte bát, že byste se kvůli jejich používání dostali do problémů se zákonem.

Potenciální nežádoucí účinky HHC

Jako každý lék i potenciálně léčebná látka, může HHC způsobovat některé vedlejší účinky. Jedná se například o zvýšenou srdeční frekvenci, zvýšený krevní tlak, úzkost, paranoiu, zmatenost, nevolnost, zvracení a halucinace. Někteří uživatelé mohou mít také potíže se soustředěním a sníženou koordinaci.

Pro některé jedince může mít HHC také negativní vliv na duševní zdraví. Přičemž intenzivní užívání HHC může vést k depresi či úzkosti. Jiní uživatelé naopak zaznamenávají, že používání HHC u nich způsobuje dokonce paranoiu, halucinace, změny nálad a chování, které mohou vést k výbuchům násilí a agrese. Při využívání HHC je vždy dobré vzít v potaz váš zdravotní stav a duševní pohodlí. HHC by rozhodně neměly používat těhotné a kojící ženy.

Jak přistupovat k HHC

Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně novou látku, by se mělo k HHC přistupovat s opatrností a jistou rezervou. Nedá se říci, že by proběhlo dostatek vědeckých výzkumů, které by potvrzovaly konkrétní vliv HHC na lidské zdraví, ani jeho nežádoucí účinky. Nicméně subjektivní zkušenosti osob, které HHC vyzkoušely, se v podstatě shodují na jeho pozitivních účincích na lidské zdraví.

Při výběru produktů obsahujících HHC se řiďte svým úsudkem a prověřujte si obchodníka, od kterého je pořizujete. Kvalitní dodavatel vždy uvádí v popise produktu dostatek informací, i případné potenciální nežádoucí účinky. Případně by měl být schopen pravdivě zodpovědět všechny vaše dotazy ohledně prodávaného zboží.

Používáme ověření věku Adulto